Щодо українського тижня імунізації

24-30 квітня 2017 року в Україні проводиться Український тиждень імунізації. Цей захід має стати щорічним та відбуватиметься одночасно з Всесвітнім та Європейським тижнями імунізації.

Вакцинація вважається одним з найбільших досягнень медицини, яке щорічно дає можливість попередити 3 мільйони смертей і 750 тис. випадків дитячої інвалідізації. На даний час за допомогою вакцин людство здатне попередити 30 інфекційних захворювань. Імунізація визнана одним з найефективніших заходів запобігання захворюванням.

На жаль, рівень вакцинації дітей в України за даними 2016 року далекий від рекомендованого ВООЗ 95%. Україна має найнижчі показники охоплення щепленнями серед усіх європейських країн та одні з найнижчих в світі, свідчить офіційна статистика МОЗ України, ВООЗ та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Зокрема, станом на кінець грудня 2016 року, охоплення щепленнями дітей у віці до 1 року складала*:

  • БЦЖ – 72,3%
  • Проти поліомієліту – 60,8%
  • Проти кашлюку, дифтерії та правця – 21,0%
  • Проти кору, паротиту та краснухи – 45,5%
  • Проти гепатиту В – 28,8%
  • Проти Хіб-інфекції – 51,6%

*За даними електронно-статистичної форми «Укрвак». Інформація надана МОЗ України у відповідь на запит громадського об’єднання «Батьки за вакцинацію»

Низьке охоплення вакцинацією в Україні призводить до високих ризиків поширення інфекційних захворювань та створює критичну загрозу для загального стану здоров’я населення країни.

Українське суспільство потребує більшої обізнаності щодо проблематики вакцинації. Лише спільними зусиллями громадськості, медиків та представників влади, які визнають цю проблему, Україна може досягти змін на краще.

Для привертання уваги до Українського тижня імунізації, популяризації її мети та в рамках Тижня комунальним закладом «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Слов’янської районної ради проводиться відповідна просвітницька робота. Сімейна служба первинної медико-санітарної допомоги, основним напрямком діяльності  якої є профілактична направленість, заохочує до проведення щеплень, як доросле населення району, так і батьків дітей.

Щороку плануються обсяги щеплень населення району відповідно до календаря щеплень кожної особи. У 2017 році комунальний заклад має в достатній кількості вакцини для проведення імунопрофілактики інфекційних захворювань.

Для профілактики захворювань на грип в епідсезон 2016-2017 років за рахунок коштів місцевого бюджету у Слов’янському районі було щеплено 779 осіб з груп медичного та епідемічного ризику. В цьому епідемічному 

сезоні вдалося стримувати різкий зріст захворюваності на ГРВІ та грип. Епідемічний поріг цих захворювань в районі не було перевищено жодного разу.

 

        

 

Головний лікар                                                                        Т.О.Холостова