Головна » Новини » Інформація

Виконавчий комітет Миколаївської міської ради Слов’янського району Донецької області інформує:

1. З 16.05.2017 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від  26.04.2017 №295  «Деякі питання реалізації статті 259  Кодексу законів про працю України  та статті 34 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», яка затверджує Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю. Відповідно до п.2 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, державний контроль за додержанням законодавства про працю, здійснюється  інспекторами з праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад (з питань своєчасної та у повному обсязі  оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин).

2.  Згідно ухваленим Законом «Про Державний бюджет України на 2018 рік» мінімальна заробітна плата у 2018 році  становитиме  з   01.01.2018 у місячному розмірі — 3723 грн.

З 1 січня із зміною мінзарплати змінився і розмір фінансових санкцій.

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади.

інспекторами з праці виконавчих органів міських рад За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:

♦ 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 111 690 грн (якщо мінімальна зарплата 3723 грн.) за наступні порушення:

фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час; виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

♦ 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 37 230 грн (якщо мінімальна зарплата 3723 грн) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці).

♦ 3 мінімальні зарплати, — це 11 169 грн (якщо мінімальна зарплата 3723 грн) за такі види порушень:

порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць; виплата їх не в повному обсязі.

♦ 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 37 230 грн (якщо мінімальна зарплата 3723 грн) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

♦ 1 мінімальна зарплата (3723 грн) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

Підприємству треба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству загрожує штраф у 111 690 грн.

Якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 3723 грн.

Штрафи накладає Управління Держпраці (інспектор з праці виконавчих органів міських рад) на підставі винесених постанов у ході планової чи позапланової перевірки роботодавця. Виконання цих постанов покладається на Державну виконавчу службу.

Крім того, статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення України передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8500 грн до 17 000 грн за фактичний допуск працівника без трудового договору.