Новини » «Інструменти ҐЕНДЕРНО-ОБГРУНТОВАНОГО БЮДЖЕТУВАННЯ в управлінні розвитком громади»

ПРЕС-РЕЛІЗ

3-5 травня 2017 року на території  гот. «Акварель» у м. Святогірськ, Донецької області, в рамках спільної програми ПРООН та ООН Жінки «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи  громадах України»  відбувся тренінг  «Інструменти гендерно-обгрунтованого бюджетування (ГОБ) в управлінні розвитком громади», в якому взяли участь представники виконавчого комітету, депутати Миколаївської міської ради та громадськість м. Миколаївки.

Серед питань, які розглядалися на тренінгу був гендерний аналіз політики громади: орієнтація на пріоритети громади – політика місцевого розвитку, заснована на цінностях усіх соціальних груп громади, визначення гендерної чутливості публічної політики. Також визначалася необхідність включення гендерних питань у місцеві програми, проекти та бюджети (відображення потреб різних цільових груп в програмах, проектах, стратегіях).

Окремим питанням розглядалася протидія дискримінації. Як застосувати принцип недискримінації на рівні громади. Поняття та нормативно-правове забезпечення запобігання та протидії дискримінації на місцевому рівні. Обговорювалося складання орієнтовних планів роботи по інтеграції гендерного підходу в роботу виконавчих органів влади, гендерного підходу в документи, що застосовуються в бюджетному процесі.

Проводили навчання тренери/фасилітатори, тобто викладачі, вчителя,  основне завдання яких полягає в стимулюванні та направленні процесу самостійного пошуку інформації та спільної діяльності учнів, Малько Юлія (м.Полтава), та Рябушенко Наталія (м.Луцьк), які є експертами з гендерних питань.

Всі, хто приймав участь  у тренінгу з і зокрема делегація з м. Миколаївки, визнали, що потенціал гендерного бюджетування досить великий. Гендерний підхід сприяє підвищенню якості послуг для населення, оскільки вибудовуються чіткі орієнтири на конкретного споживача; підвищення темпів економічного зростання і скорочення бідності; ефективного використання ресурсів, а також дає можливість прийняти до уваги широке коло питань, вирішення яких створює рівні можливості для всіх членів суспільства і забезпечує його сталий розвиток. Такий підхід робить бюджет ефективним, сталим і прозорим.

Опубліковано: 12.05.2017, 15:05