Інформація

Як самостійно розрахувати розмір субсидії.            

    Право на отримання житлових субсидій мають сім’ї, в яких плата за житлово-комунальні послуги більша від визначеного для них обов’язкового платежу.              

Наразі обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї, а саме:

  • обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства за попередні два квартали;
  • середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства, і визначається середньомісячний дохід на одну особу;
  • дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з травня 2017 року – 1624 грн.);
  • отриманий результат ділять на 2, а потім множать на 15%, і таким чином визначають відсоток від середньомісячного сукупного доходу.                             

Після цього розраховується розмір обов’язкового платежу: обов’язковий відсоток платежу множать на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.

 

 Розрахунок розміру субсидії  

             Розмір субсидії розраховується як різниця вартості житлово-комунальних послуг у межах соціальних нормативів та обсягу обов’язкового платежу.              

Знаючи дохід сім’ї, можна самостійно розрахувати розмір обов’язкового платежу та орієнтовний розмір субсидії. Субсидія розраховується окремо на опалювальний сезон й окремо на літній період виходячи виключно з доходу зареєстрованих у будинку  (квартирі) осіб і вартості послуг у ці періоди.