ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАМІР ЗДІЙСНИТИ ЗМІНУ ТАРИФІВ

            Ліцензійними умовами, затвердженими  постановою НКРЕКП від 22 березня 2017 року «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання» визначені критерії, відповідно до яких визначається орган ліцензування для суб’єкту господарювання. За  визначеними критеріями  діяльність  ПАТ «Донбасенерго»  як виробника теплової енергії  регулюються НКРЕКП (в тому числі шляхом встановлення тарифу на виробництво теплової енергії), а діяльність ПАТ «Донбасенерго»  як   постачальника теплової енергії регулюється  Донецькою обласною державною адміністрацією з встановленням тарифів на постачання теплової енергії та надання послуг  з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води місцевими органами самоврядування, а саме - Миколаївською міською радою.

Тарифи на теплову енергію, її виробництво, постачання та послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води  для  СО ПАТ «Донбасенерго» Слов’янська ТЕС затверджено  у 2016 році НКРЕКП :

тариф на виробництво теплової енергії – 334,93 грн/Гкал  - постанова НКРЕКП від 04.08.2016 року  № 1367  «Про встановлення тарифу на виробництво  теплової енергії ПАТ «Донбасенерго»;

тариф на теплову енергію, її виробництво, постачання для потреб бюджетних установ та інших споживачів (крім населення)  з урахуванням нормативних втрат в теплових мережах  - постанова НКРЕКП від 01.09.2016 року № 1511 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, постачання для потреб бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) ПАТ «Донбасенерго» (СО «Слов’янська ТЕС»):

тариф на теплову енергію – 445,82 грн/Гкал (без ПДВ), в тому числі:

тариф на виробництво теплової енергії-  418,62 грн/Гкал;

тариф на постачання теплової енергії – 4,26 грн/Гкал;

тариф на  теплову енергію, її виробництво, постачання для потреб населення ПАТ «Донбасенерго» (СО Слов’янська ТЕС) – постанова НКРЕКП  від 29.09.2016 року № 1755 «про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, постачання для потреб населення ПАТ «Донбасенерго» (СО «Слов’янська ТЕС»):

тариф на теплову енергію – 445,82 грн/Гкал (без ПДВ), в тому числі:

тариф на виробництво теплової енергії-  418,62 грн/Гкал;

тариф на постачання теплової енергії – 4,26 грн/Гкал;

тариф на послугу з централізованого постачання гарячої води для потреб бюджетних установ,  інших споживачів (крім населення) – постанова НКРЕКП від 01.09 2016 року № 1517  «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 30 квітня 2015 року № 1543»:

для потреб бюджетних установ – 36,55 грн за 1 куб. м (без ПДВ);

для потреб інших споживачів  (крім населення) – 38,09 грн за 1 куб. м  (без ПДВ);

тариф на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню – постанова НКРЕКП від 29.09.2016 року № 1672 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 31 березня 2015 року № 1171»:

послуга з централізованого опалення для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії – 538,40 грн/Гкал (з ПДВ);

послуга з централізованого опалення для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії  - 22,76 грн/ м2 за місяць протягом опалювального періоду (з ПДВ);

послуга з централізованого постачання гарячої води за умови  підключення рушникосушильників до системи гарячого водопостачання – 46 грн за 1 куб.м (з ПДВ);

послуга з централізованого постачання гарячої води за умови відсутності  рушникосушильників – 43,46  грн за 1 куб.м (з ПДВ).

Крім того, постановою НКРЕКП від 01.09.2016 року № 1514 «Про встановлення тарифів на транспортування теплової енергії КП Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго»  встановлено тариф на транспортування теплової енергії  для комунального підприємства «Сервіскомуненрго» в розмірі 22,94 грн (без ПДВ), як складової тарифу на теплову енергію.  ПАТ»Донбасенерго»  здійснює закупівлю послуг з транспортування теплової енергії у комунального підприємства за встановленим тарифом на договірних засадах.

Протягом опалювального періоду 2016-2017 року сталися значні зміни у джерелах надходження вугілля, яке використовується для виробництва енергій. Слов’янська ТЕС використовує вугілля дефіцитної антрацитової групи,  видобуток якого в Україні значно скоротився. Наразі  вугілля відповідних марок імпортується. Зміна джерел надходження вугілля призвела до суттєвої зміни його ціни та обумовило  перегляд тарифу на виробництво теплової енергії. ПАТ «Донбасенерго»  звернулось до НКРЕКП із заявою про перегляд тарифу на виробництво теплової енергії та  спільно з представниками  Миколаївської міської ради  провело відкриті обговорення наміру переглянути тариф на виробництво теплової енергії у зв’язку із суттєвими змінами умов господарювання.

В процесі перерахунку розміру тарифу всі техніко-економічні показники та інші прогнозні вартісні показники кошторису витрат на відпуск теплоенергії  відповідають показникам, визначеним при встановленні Постановою НКРЕКП від 04.08.2016 № 1367 тарифу на виробництво теплової енергії, яка виробляється Слов’янською ТЕС, крім витрат на паливо.

НКРЕКП розглянула надані Товариством матеріали на відкритому засіданні та схвалила постанову від 21.09.2017 №1160 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 04 серпня 2016 року № 1367», в якій передбачено зростання тарифу на виробництво теплової енергії до 585,57 грн/Гкал. Постанова розміщена на офіційному сайті НКРЕКП.

Відповідно до Закону України «Про теплопостачання» тариф на теплову енергію є грошовим виразом витрат на виробництво, транспортування та постачання одиниці теплової енергії (Гкал). Перегляд однієї складової, а саме тарифу на виробництво теплової енергії, обумовлює необхідність перегляду  тарифів для кінцевих споживачів (населення бюджетні установи, інші) на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання та надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.

Постановою КМУ від 01 .06.2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» передбачено, що у разі зміни протягом строку дії тарифів обсягу окремих витрат, пов’язаних з провадженням ліцензованої діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, які не залежать від ліцензіата, може проводитись перерахування тарифів шляхом коригування лише тих складових частин структури тарифів, за якими відбулися цінові зміни.

Враховуючи, суттєве зростання тарифу на виробництво теплової енергії за рахунок зростання закупівельних цін на вугілля та природний газ, Товариством не  переглядались вартісні показники тарифу на постачання теплової енергії, встановленого НКРЕКП у 2016 році.   Розмір тарифу на постачання теплової енергії складає 4,26 грн/Гкал.

Тарифи на послуги з централізованого опалення переглянуті виключно  з урахуванням  зміни тарифу на виробництво теплової енергії.

Тарифи  на  послуги  централізованого постачання гарячої води переглянуті   з урахуванням зміни тарифу на виробництво теплової енергії  та наступних факторів :

  • - при розрахунку тарифів на послуги з централізованого постачання гарячої води всім категоріям споживачів  вартість холодної води враховано за тарифами, затвердженими рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради №55 від 20.04.2017р.
  • - при розрахунку тарифів на послуги з централізованого постачання гарячої води для населення виключено вартість повірки приладів обліку гарячої води відповідно до вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», оскільки відповідно до вимог статті 6 (п.2) зазначеного  Закону  обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку/приладів-розподілювачів теплової енергії здійснюється за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено законом або договором.

 

Решта вартісних показників тарифів на послуги з централізованого опалення та  централізованого постачання гарячої води залишено без змін.

Розрахункові тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування,  постачання та послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води:

тариф на теплову енергію,  її виробництво, транспортування,  постачання для потреб  населення, , бюджетних установ та інших категорій споживачів (з урахуванням втрат в теплових мережах):

тариф на теплову енергію – 759,09  грн/Гкал (без ПДВ) за такими складовими:

тариф на виробництво теплової енергії – 731,89 грн/Гкал;

транспортування теплової енергії ( тариф для КП «Сервіскомуненерго»)– 22,94 грн/Гкал;

тариф на постачання теплової енергії – 4,26 грн/Гкал

тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого

постачання гарячої води, що надаються населенню публічним акціонерним товариством «Донбасенерго» (структурна одиниця «Слов’янська теплова електрична станція»)

 

з централізованого опалення :

 

для абонентів житлових будинків з будинковими приладами обліку теплової енергії -   914,95 грн/Гкал (з податком на додану вартість);

 

для абонентів житлових будинків без будинкових приладів обліку теплової енергії – 38,68 грн за 1 кв. м за місяць протягом періоду надання послуги з централізованого опалення (з податком на додану вартість).

 

з централізованого постачання гарячої води:

 

за відсутності рушникосушильників  -67,31  грн за 1 куб.м (з податком на додану вартість);

 

тариф на послугу з централізованого постачання гарячої води для потреб бюджетних споживачів, інших споживачів (крім населення), що надається публічним акціонерним товариством «Донбасенерго» (структурна одиниця «Слов’янська теплова електрична станція):

 

для потреб бюджетних установ – 57,00 грн за 1 куб. м (без  податку на додану вартість);

 

для потреб інших споживачів (крім населення)  -58,99 грн за 1 куб. м (без податку на додану вартість).

  

Зауваження та пропозиції приймаються в письмовій формі протягом 14 календарних днів на адресу СО Слов’янська ТЕС ПАТ «Донбасенерго»: 84181, м.Миколаївка, Донецької області каб.5-13 ПЕВ, тел. (06262) 49355.

 

Директор                                                                                       В.О.Черепій

 

Начальник ПЕВ                                                                            М.А.Мариненко

 

структура тарифів на теплову енергію