Новини » Інформація

Інформація

Двічі на рік у всіх областях України проводиться набір на строкову військову службу, в рамках якої в армію забирають тисячі українців.

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком українців ( ст.65 Конституції та ч.1 ст.1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Військовий обов’язок встановлюється з метою підготовки громадян України до захисту своєї держави, забезпечення особовим складом ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Складовою частиною військового обов’язку є строкова служба в армії.

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

Призовний вік в Україні у 2019 році встановлено на рівні 20-27 років. Таким чином, чоловіки цієї вікової категорії, які визнані придатними до стройової підготовки і не мають підстави для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних сил України.  

Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії. 

Згідно ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу»  термін служби в армії становить:

                          18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти

                          12 місяців -  для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра

Термін проведення призовної компанії  на строкову службу визначається Указом Президента України. Весняний призов до ЗСУ з 1 квітня по 31 травня 2019.

За порушення законодавства про військову службу передбачено два види відповідальності - адміністративна і кримінальна. Кримінальна відповідальність настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

Опубліковано: 05.03.2019, 08:25