Новини » Інформація

Інформація в сфері зайнятості населення

Кабінет Міністрів України 05.09.2018 р. затвердив розпорядження № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». Відповідно до цього розпорядження ДФС, Пенсійному фонду, Держпраці, Національній поліції за участю органів місцевого самоврядування доручено провести:

• починаючи з 05.10.2018р. в установленому порядку комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення;
  • проводити інформаційно – роз’яснювальну роботу про заплановані заходи та неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.

27.09.2018р. проводилось засідання колегії Донецької обласної державної адміністрації. Одне з питань порядку денного - «стан дотримання законодавства з питань праці та заробітної плати роботодавцями», та узгодження спільних дій ГУ ДФС у Донецькій області, ГУ Пенсійного фонду України Донецькій області, ГУ Держпраці у Донецькій області, органів місцевого самоврядування і т.д.

Таким чином така кампанія не буде тимчасовою.  На виконання Протоколу №1 міжвідомчої робочої групи згідно завдання Донецької обласної державної адміністрації на території Миколаївської міської об’єднаної територіальної громади буде постійно проводитись територіальний обхід обслуговуваної території з метою встановлення дислокації об’єктів сфери торгівлі і надання послуг та інформаційно роз’яснювальної роботи на місцях.

Згідно розпорядження КМУ від 05.09.2018 р. № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» починаючи з 05.10.2018р. в установленому порядку заплановано проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи про неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин та інспекційні відвідування (перевірки) сумісно з представниками Пенсійного фонду, ДФС, Держпраці, Національній поліції за участю органів місцевого самоврядування.

Саме тому одним з пріоритетних питань сьогодення, які потребують негайного вирішення на території  Миколаївській міській об’єднаній територіальній громади є детінізація зайнятості населення та легалізація заробітної плати. І така відповідальність покладається на фізичних осіб підприємців та керівників підприємств,

Однак детінізація зайнятості населення та легалізація заробітної плати залежить перш за все, від свідомої громадянської позиції самих працюючих.

Небезпека „тіньової” зайнятості, як і „тіньової” заробітної плати, полягає не стільки в тому, що бюджет недоотримає кошти у вигляді несплачених податків та відрахувань до Пенсійного фонду, а й у тому, що громадяни ризикують втратити право на пенсію, чи на її частину, адже при обчисленні пенсії враховується розмір зарплати та страховий стаж.

Роботодавцям же вигідніше виплачувати оформленим працівникам мінімальну заробітну плату (далі МЗП) – 3 723 грн. за місяць, ніж бути оштрафованими. Тому що штрафи, встановлені, зокрема, за не оформлення найманих працівників, оформлення на неповний робочий час при фактичному виконанні роботи повний робочий час, виплату зарплат «у конвертах», становлять 111 690 гривень (30 МЗП), недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (виплата менше МЗП – 3 723 грн.) – штраф 37 230 грн. а за недопущення до проведення перевірки з цих питань роботодавця оштрафують аж на 372 300 гривень! (100 МЗП).

Таким чином закликаємо роботодавців для сумісної роботи по наведенню порядку на території Миколаївської міської об’єднаної територіальної громади згідно діючого законодавства про працю. Поважати один одного і неухильно дотримуватися вимог та неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.

Опубліковано: 23.10.2018, 11:28