Податкова інформує » Майже 70 % податкових надходжень від платників до місцевих бюджетів складає податок на доходи фізичних осіб

Майже 70 % податкових надходжень від платників до місцевих бюджетів складає податок на доходи фізичних осіб

Податок з доходів фізичних осіб є одним з бюджетоформуючих податків місцевого бюджету.

За 11 місяців поточного року Слов’янською ОДПІ мобілізовано до місцевих бюджетів біля 200 мільйонів гривень податку. Частка надходжень ПДФО в загальних надходженнях місцевих бюджетів складає 67,5%.

За результатами контрольно-перевірочної роботи суб’єктів господарювання – юридичних осіб з питання виявлення порушень податкового законодавства під час виплати доходів громадянам було проведено 22 документальні перевірки,  з початку року донараховано 60,5 тис. грн.

Крім того, з метою виявлення порушень у сфері оплати праці  Слов’янська  ОДПІ проводить заходи щодо підприємств, які мають заборгованість перед працівниками по виплаті заробітної плати або виплачують її на рівні або менше мінімальної зарплати.

Дієвим способом впливу на керівників підприємств є діяльність робочих комісій.

З початку року  проведено 19  засідань комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, на яких заслухано 32 керівника  підприємств, що мають заборгованість із заробітної плати та податку на доходи фізичних осіб, а також нараховують заробітну плату в мінімальному розмірі.

За результатами роботи таких комісій суб’єктами господарювання погашено заборгованість із заробітної плати в сумі  35,6 млн. грн. Загальна сума податку з доходів фізичних осіб, яка надійшла до бюджету від проведених заходів, склала 5,9 млн.грн.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» від 17.09.2015 р. №704  рівень мінімальної зарплати з 1 вересня 2015 року підвищено до 1378 грн.

Сектор комунікацій Слов’янської ОДПІ

Опубліковано: 14.12.2015, 16:54