Податкова інформує » Податківцями Донецької області викрито схему нелегального постачання товарів на суму більш ніж 12 млн. грн.

Податківцями Донецької області викрито схему нелегального постачання товарів на суму більш ніж 12 млн. грн.

Співробітники оперативного управління ДФС у Донецькій області спільно із співробітниками Донецькою митницею ДФС в рамках проведення операції «Рубіж – 2015» викрили схему нелегального постачання продуктів харчування в «ДНР» на суму більш ніж 12 млн. грн.

Так, посадові особи підприємства, яке є платником податків у Донецькій області, в період 2015 року здійснювали нелегальний ввіз продуктів харчування з Російської Федерації на тимчасово не підконтрольну територію Донецької області, але не відображали імпортні операції в податковій звітності. 

Продукти харчування ввозились без належного митного оформлення та відповідної сплати податків та обов’язкових платежів, в результаті чого бюджет України недоотримав більш ніж 3,6 млн. грн. Разом з цім посадові особи підприємства при ввозі продуктів харчування на тимчасово не підконтрольну територію здійснювали платежі до бюджету так званої «ДНР». Гроші, які надходили таким чином до керівництва «ДНР» в подальшому використовувались для здійснення терористичної діяльності.

За вказаними фактами розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст. 212 КК України  (умисне ухилення від сплати податків) та  ч. 2 ст. 258-5 КК України (фінансування тероризму).

Досудове слідство триває.

Прес-служба ГУ ДФС у Донецькій області

Опубліковано: 10.12.2015, 15:55